4 טיפים לניקוי בד ריהוט מרופד

בהנחה שהריהוט שלכם לא הגיע עם הוראות מיוחדות (הקפידו לבדוק קודם כל ספרי הדרכה ותוויות להארכת חיי הריהוט שלכם), להלן ארבע דרכים שונות לניקוי בד של ריהוט מרופד כגון מערכת ישיבה או מיטה. כשאתה ניגש אליהם, זכור כי ניקוי עדין הוא המפתח שלא לפגוע בבד.

  1. ניקוי רהיטים באמצעות שואב אבק

אחת הדרכים הטובות ביותר לניקוי רהיטים מבד – שכל כך הרבה אנשים שוכחים לעשות כחלק משגרת הניקוי – היא שואב אבק. כדי להקל ולייעל, עדיף להשתמש בשואב שיש בו חלקים מצורפים גמישים. קודם, שפכו על הבד מעט סודה לשתייה – זוהי דרך עדינה לרענון הבד. וודאו ששואב האבק יונק היטב, והתחילו. 

  1. ניקוי רהיטים באופן נקודתי

ברגע שתבחינו בכתם על הרהיט, יש למרוח מיד כמות קטנה של סבון כלים על מטלית רטובה וחמה ולהספיג את הבד. לשטוף ולחזור על הפעולה. תערובת מים חמים ושל חומץ לבן גם עובדת מצוין. אם יש כתם יין, תערובת מים חמים ושל סודה לשתייה תהיה הדבר הטוב ביותר בשביל הרהיט שלכם.

  1. ניקוי רהיטים מבד באמצעות אדים נקיים

בעזרת ניקוי אדים רגיל, יתכן שתוכלו להאריך את חיי הספה על ידי שמירה על מראה חדש יותר. ניקוי אדים הוא אידיאלי מכיוון שהוא פשוט משתמש במים לייצור אדים, ואין צורך בכימיקלים קשים. נקו את הספה מלמעלה למטה או משמאל לימין ולאט לאט ובעדינות. באזורים שיש בהם כתמים, יתכן שתצטרכו להחזיק את הקיטור באזורים אלה יותר; התחילו עם 15 שניות והחזיקו יותר זמן במידה והכתם עדיין לא ירד.

  1. הורדת כתמים עם מגבונים

מגבונים לתינוקות יעילים באופן מפתיע לניקוי מהיר ריפוד מהיר DIY. הם מציעים תערובת נחמדה של מים וסבון, משתמשים במעט מאוד לחות והם עדינים. שמרו על חבילה קבועה באזור הסלון להסרת הכתם באופן מיידי במידת הצורך. המגבונים הם גם אידיאליים לניקוי כתמים משטיחים, רק תזכרו לפעול מהר לפני שלכתם יהיה זמן להיספג. 

אם ניסיתם את כל הטיפים האלו והספה או המיטה שלכם עדיין מוכתמת, כדאי להזמין איש מקצוע. לפני שאתם מזמינים אותו, הקפידו קודם לצלם את המקומות המוכתמים, ובדקו את אחריות הריהוט.