מזנונים, מזנוני יוקרה רהיטי יוקרה

מזנונים – כיום מזנונים הם חלק בלתי נפרד מכל בית ישראלי. בנוסף למערכות הישיבה הכוללות ספות וכורסאות ישנו מזנון המשמש לאחסון חפצים יקרי ערך, ספרים, די.וי.די ודיסקים ועוד. על המזנון לרוב מוצבת הטלוויזיה\פלזמה ושאר המכשירים החשמליים כמו מערכת סטריאו, רמקולים ועוד. מזנון יכול לבוא כמעט בכל גודל הן באורך והן ברוחב, בצורות שונות, בעלי ארוניות או מגירות, בגוונים שונים ובחומרים שונים. ניתן למצוא מזנונים גבוהים ורחבים העשויים מעץ גושני, עץ אלון או עץ אורן התואמים יותר לחובבי הסגנון הכפרי פרובינציאלי. כמובן שהיתרון הבולט של מזנונים אלו הוא אריכות חייהם. אכן, מדובר במזנונים עמידים מאוד שיכולים להחזיק שנים רבות. אלה כמובן מתאימים לבתים בעלי חללים גדולים. החומר שמהם הם עשויים וגודלם מיד תופסים מקום חשוב בחלל החדר ולכן אלו לא מזנונים שמתאימים לכל סלון. ניתן לראות סוג אחר של מזנונים, אלו פותחו בשנים האחרונות ותואמים יותר לכל חובבי הסגנון המודרני, מדובר במזנוני גבס.

מזנונים מודרניים

מזנונים שעשויים מגבס בנויים למעשה על הקיר עצמו וצבועים בצבע הקיר כך שנוצר מראה נקי מאוד בחלל החדר. באותה קבוצה של מזנונים מודרניים ניתן להזכיר את המזנונים העשויים אלומיניום ובתוכו מדפים מזכוכית. מראה המזנונים הללו עתידני מאוד ומתאים לכל המעוניין במזנון בעל מראה ארט-דקו. סגנון אחרון של מזנונים שזוכים להצלחה רבה הינו הסגנון היפני-מודרני. מדובר במזנונים נמוכים מאוד, לא עוברים את ה-30 או 40 ס”מ ובדרך כלל בצבע שחור. מזנונים אלו הולכים בד בבד עם ריהוט מינימליסטי. ניתן לרכוש מזנון לא רק לסלון אלא גם לפינות אוכל. במזנונים אלו ניתן לאחסן כלים לשבת ואירועים מיוחדים, כלי הגשה וכלים לחגים כמו פסח. מזנונים אלו צריכים להיות פונקציונאליים על פני כל דבר אחר אך בהחלט אין לזנוח את הפן האסתטי. מוטב לא ללכת לכיוון הסגנון היפני שלרוב יפה אך לא פרקטי ודווקא לבחור במזנון בעל הרבה מקומות אחסון. בארץ ניתן למצוא שפע דגמים של מזנונים בסגנון בופה או ויטרינות גדולות. כיום, ניתן לראות דגמים של בופה וויטרינות מאוד מקוריים ששוברים את הסגנון הקלאסי והבטוח ודווקא מעניקים נגיעה מרעננת לפינת האוכל.

שוברים את ההרמוניה השקטה  – מזנונים מודרניים

קיימות 2 אופציות במקרה של מזנונים, או שהנכם מחליטים ללכת על מראה אחיד ולבחור מזנון העשוי מהחומר שממנו עשויים שאר רהיטי הסלון ופינת האוכל או שדווקא הנכם בוחרים במזנון שונה לחלוטין וכך שוברים את ההרמוניה השקטה. לכאן או לכאן, התוצאות לרוב נעימות לעין. אם הנכם חובבי הסגנון המודרני, מוטב ללכת על מזנון בעל קווים נקיים אך בעל הרבה מקומות אחסון וזאת מכיוון שהדבר היחיד שיכול להרוס מראה מודרני הוא פיזור חפצים בבית. אם לעומת זאת הנכם חובבי הסגנון הקלאסי יותר, פיזור חפצי נוי או פרחים הוא דווקא הדבר הנכון לעשות. המראה הקלאסי שיותר דוגל בחמימות מעודד פיזור חפצים, פסלונים וקישוטים.